המספרים כתובים, הגורל – לא ! מאת: אלומה עברון  

ב

    athletic-field-1867053_1920 (1).jpg              

השאלה, שאנשים אוהבים לשאול היא, האם הגורל, המיוצג במספרים שלנו קבוע מראש ואינו ניתן לשינוי? קרא עוד

התשובה טמונה בהתייחסותנו הכוללת יותר לחיים על פני האדמה. אחד חי כנוסע במטוס, המובל על ידי הטייס, ומקבל כל מסלול שזה יבחר עבורו. האחר חי כטייס של חייו: בוחר בכל רגע מחייו את המסלול והכיוון שבו ינוע, מתקן מסלולים שלא נראים לו, דולה מסלול חדש מתוך שפע האפשרויות שהיקום הנדיב מציע .

איך זה מתקשר לנומרולוגיה? היא מאפשרת לנו להבין את הבחירה המהותית שעשינו לגבי המסלול הראשי בחיינו. בחירה זו מיוצגת על ידי מספר הגורל: סכום כל ספרות תאריך הלידה שלנו עד לקבלת ספרה אחת. יש מי שהמסלול שבו בחר הוא מסלול ההישגים האישיים בעולם החומר וכספים (בחירה המיוצגת על ידי מספר 8). לעומתו, יש מי שבחר מסלול נתינה לחברה ולאנושות לפני מילוי צרכיו הפרטיים (מספר 9). אנשי הרוח, הפילוסופיה והכתיבה מיוצגים על ידי המספר 7, משרתי הציבור- 4, ועוד.

הבחירה המהותית שלנו מיוצגת, אם כן, על ידי התאריך שבו בחרנו להגיח לאוויר העולם. ואם המסלול שבחרנו קשה לנו לביצוע, אם הדשא נראה ירוק יותר בגינת השכנים, בל נשכח – אנו עצמנו בחרנו מסלול זה, ורעיון זה של בחירה חופשית בעולמנו טמון כבר בראשית הבריאה. שהרי את מי מעניין גן עדן נצחי שבו אין אתגר ואין התפתחות? עובדה, גם אדם וחווה חשו בחסרונה של הבחירה בעולם מושלם,

והחליטו לבצע את הבחירה הראשונה בתולדות המין האנושי – לאכול מעץ הדעת. נכון, זו הייתה בחירה שמחיר כבר בצדה, אבל היא עיצבה את חייה של האנושות כפי שכולנו מכירים אותה היום: חיים של בחירה.

הנומרולוגיה מעניקה לנו יותר ידע והבנה על הבחירה שלנו, ומעודדת אותנו לקבל אותה, להשלים עמה, לאהוב אותה ולבצע אותה, עם כל המכשולים, כדי להגיע להגשמה עצמית. על כן אין טעם לנפנף במשפטים כגון "גורל אכזר". החוכמה היא להבין את המספרים שבחרנו, שילוו אותנו במסע החיים, ולזרום בהרמוניה עם האנרגיות שלהם.

הבה ניקח לדוגמא דווקא מספר מסובך כמו מספר 19 כאחת מבחירות מסלול של אנשים, שמספר זה שולט בתאריך הלידה שלהם. אמנם סיכום תאריך הלידה בספרה אחת נותן 1. אך 19 משתייך לקבוצה של מספרים גבוהים, שאותם איננו מצמצמים לספרה אחת, כדי לראות בבירור את הבחירה המסובכת הגלומה במספר. ובכן, 19 מורכב משני קצוות סקאלת המספרים: 1 ו-9. כיצד חיים עם 2 קיצונויות כאלה, שהאחת מייצגת פריצה קדימה ו"אני" חזק, הרואה רק את עצמו ומטרותיו, והשנייה מייצגת את הקוטב השני – 9 – רעיון הנתינה הגבוהה לחברה, הערך הנעלה של נתינה לשם נתינה?

ובכן, אנשים שנולדו ב-19 בחודש, או שסכום ספרות תאריך הלידה כולו נותן 19, או ששמם נותן 19, צריכים להבין היטב את הבחירה המהותית שלהם במיוצגת על ידי מספר זה. השיעור שבו בחרו עבור מחזור חייהם הנוכחי הוא להעמיד את החברה כקודמת ל"אני" שלהם. כלומר, ככל שיתאמצו וינסו להגיע למשהו למען עצמם ותהילתם, כן ירבו המכשולים בדרכם. ברגע שיפעלו למען החברה, תגיע לפתע התמורה המתגמלת עבור ה"אני" שלהם. ויש קשר בין הדברים!

להמחשה, ניקח שחקן שאפתן, המשתוקק להתפרסם כל חייו ולזכות בהכרת הציבור בכישוריו, ופועל למען זאת. והנה, הוא חש כל העת כאילו "שמים לו רגל", כאילו כל התפקידים ניתנים דווקא לאחרים. והנה, מבלי משים נותן אותו שחקן הופעת חינם התנדבותית לפני חולים קשים, או פלח אוכלוסיה נזקק אחר,ולפתע, קורה נס! השחקן מקבל תפקידים למכביר, ושמו אינו יורד מכותרות העיתונים. אם מבין אותו שחקן בעל 19, כי יש כאן איזה מסר עמוק עבורו, והוא ממשיך בפעילות למען החברה, הרי יקבל תגמולים בלי סוף ל"אגו" שלו. אולם אם כשל מלתפוס את הקשר בין פעולתו לבין שבירת מעגל הקסמים של אי הצלחתו בעבר, הרי שמעגל זה יחזור על עצמו.

וזאת כדאי לדעת: ברגע שהשיעור שלנו הופך מובן, ברגע שאנו הופכים מודעים לבחירתנו את נתיב הגורל שלנו, החיים מתחילים להיות קלים יותר. הכול נפתח פתאום, הכול זורם אתנו. דומה שהעולם יוצא מגדרו לעזור לנו, כאילו שינינו את גורלנו. האמת היא, שבעצם לא את הבחירה שלנו שינינו, אלא את התייחסותנו אליה ואת פתיחותנו למסלול שבו בחרנו. פיתוח התייחסות של כבוד, קבלה ואהבה של נתיב הגורל שבו בחרנו לפסוע- זהו השינוי שמומלץ לכל אחד מאתנו לעשות. ומי שזה לא מספק אותו, ומבקש "הנחה מיוחדת", יכול להוסיף או לשנות שם.

וזה יעזור?

על כך בכתבה הבאה…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s